موتور آسانسور : 2 نمونه موتور آسانسور وجود دارد : 1- موتور آسانسور گیرلس 2- موتور آسانسور گیربکس

1- موتور گرلس : همان طور که از نام آن پیداست این موتورها فاقد گیربکس می باشند و این مسأله باعث می شود لرزش کابین هنگام حرکت به حداقل برسد و حداقل 50% در مصرف انرژی الکتریکی صرفه جویی نماید.

این موتورها به دلیل عدم استفاده از روغن با محیط زیست سازگاری بسیار خوبی دارند. با توجه به ماهیت ترمز الکتریکی در این گونه آسانسورها در مرحله ترمز، انرژی ناشی از ترمز به جای اتلاف به صورت حرارت، مجدداً به شبکه تزریق می شود.

استفاده از علوم و تکنولوژي روز آمد در سيستم Gearless، باعث به وجود آمدن مزيت هايي در این سيستم نسبت به سيستم گيربكس و سایر سيستمهاي مشابهشده كه در ذيل به برخي از اين نکاتاشاره مي شود:

1- طراحي و اجرای متفاوت سيستم MRL منجر به کاهش بار طراحي و بار نامي بر روی سازه پروژه و به خصوص موتور می شود. با توجه به اینکه کليه بار بر روي فونداسيون بالا، اسكلت يا شاسي فلزي آسانسوراست و این فشار نهايتاً بر روي فوندانسيون پايين قرار مي گيرد، سیستم MRL باعث کاهش 50% فشار بر روي شفت موتور می شود و موتور فقط توسط سيم بكسل كابين را سُر ميدهد كه اين امر منجر به افزايش عمر سيستم، موتور و نيرو محركه می شود (اما در سيستم موتور گيربكس 100% فشار بر شفت گیربکس است كه منجر به لرزش، تنش و پايين آمدن راندمان می شود و این خود یکی از عوامل مهم شكسته شدن شفت گيربكس و... است).

2- کاهش بار وارده به اسکلت و اتصالات آسانسور و نهايتاً به سازه ساختمان، به دليل عدم وجود اتاقک موتورخانه در قسمت فوقانی(Machine room). 

3- در صورت بروز هرگونه قطع برق، آسانسور به طور اتوماتیک به طبقه پايين يا بالا رفته و نيازي به نيروي انساني ندارد.

4-  استفاده از گرلس سبب دقت درlevel (تراز طبقات، همسطح بودن کف کابين با سطح طبقات هنگام توقف) مي باشد.

5- استفاده از موتور بدون گيربكس به جای موتور گيربكس موجب بالا رفتن راندمان و موجب كاهش ميزان مصرف انرژی برق از 40% الي 50% مي شود و همچنين كاهش صدای موتور و لوازم الكتريكي را به همراه دارد.

6-   استفاده از گرلس به جاي گيربكس موجب بالا رفتن ضريب ايمني، توان و مقاومت می شود (يكي از مهمترين عوامل سقوط آسانسور از محل تلاقي موتور و گيربكس است كه در سيستم گرلس سقوط از اين محل نداريم).

7- SOFT STOP و SOFT START (شروع حرکت و توقف، نرم و بدون لرزش است).

8-استهلاک کمتر سيستم و در نتيجه عمر بيشتر آسانسور که منجر به کاهش هزینه های تعمیراتی آتی آسانسور می شود.

9- با وجود امكانات بيشتر اين آسانسور نسبت به سایر سيستم ها، نيازي به موتورخانه (Machine room) نبوده که این امر موجب پايين آمدن هزينه عمليات ساختماني می شود. به دليل عدم وجود ارتفاع اضافه در پشت بام انجام هرگونه طراحي را جهت زیباسازی نمای پروژه و داشتن چشم انداز بهتر میسر می سازد.

10-به دليل عدم وجود گيربكس در اين سيستم قابليت استفاده از سرعت هاي بالا، حتي در طبقات و ارتفاعات كم وجود دارد.

11-این نوع آسانسورها به جهت حجم کم دستگاه محرکه، افزایش کارایی و امکان نصب نيروي محركه (موتور) در چاه منجر به حذف موتورخانه می شوند، سيستم MRL(Machine RoomLess) قابلیت حرکت آسانسور را تا بالاترین نقطه ساختمان (پشت بام) فراهم می آورد.

 

2- موتور گیربکس : 

الكتروموتورگيربكس هاي مورد استفاده شركت ایساتیس از بهترين سازندگان الكترو موتورگيربكس مخصوص آسانسور انتخاب شده اند كه ضمن رعايت استاندارد بين المللي مخصوص شرايط آب و هواي ايران از نظر درجه حرارت محيط و رطوبت و ... مي باشد.

در ضمن اين الكتروموتورها داراي يك ترمز الكترومكانيكي (اصطكاكي) بوده كه بدون هيچ تأخيري پس از قطع منبع تغزيه موتور اصلي و يا مدارهاي فرمان، به طور خودكار سيستم محركه را متوقف مي نمايد.

ضمناً، سهولت در تعمير و نگهداري، تأمين قطعات يدكي و كاركرد دراز مدت از ويژگي بارز الكتروموتورگيربكس هاي مورد استفاده شركت ايمن وزنه مي باشد. الكتروموتورگيربكس هاي اين شركت عموماً ساخت كشورهاي اروپاي غربي مي باشند و عبارتند از:

 

1.      آلبرتو ساسی ايتاليا
2.      نووا ام جی ايتاليا
3.      سی کور، الکومپ ايتاليا
4.      مونتنری ايتاليا 
5.      شیندلر آلمان 
6.       اورانا اسپانيا

تماس با شرکت

روز کاری: 8 صبح - 7 بعدظهر
جمعه: تعطیل 

07138436663 - 09171815772 - 09331815772 

شیراز - خیابان قصرالدشت - کوچه 79 - فرعی اول سمت چپ - پلاک 315 

 

 

 

درباره مـا

شرکت فنی و مهندسی پدیده شهر حافظ نماینده انحصاری کمپانی های بزرگ دنیا همچون ZOYO , VERTEX FUJI , MAYFORD , FUJIHD , FAODS  در ایران و امارات بوده که انتخاب پشرفته ترین و با کیفیت ترین قطعات منطبق با تکنولوؤی روز دنیا از بزرگترین شرکت های اروپایی و با کیفیت ترین تولیدات معتبرداخلی از الزامات شرکت و تماما منطبق با استاندارد EN81  می باشد.

تماس با ما

آدرس شرکت: خیابان قصرالدشت - کوچه 79 - فرعی اول سمت چپ - پلاک 315
آدرس ایمیل: info(AT)hafezasansor(dot)ir
شماره تماس: 07138436663 - 09171815772 - 09331815772 

شنبه - ۴ شنبه: 9 صبح - 5 بعدظهر
۵شنبه: 9  صبح - 2 بعدظهر
جمعه -  تعطیل می باشد .